Laureatem nagrody BEPOLUX dla najlepszej belgijskiej firmy w Polsce została firma Vlassenroot Polska w Gliwicach

Laureatem nagrody BEPOLUX dla najlepszej belgijskiej firmy w Polsce została firma Vlassenroot Polska w Gliwicach

Bepolux jest organizacją pożytku publicznego zrzeszającą firmy prywatne, federacje oraz ludzi biznesu, posiadającą doświadczenie biznesowe w Polsce. Celem Bepolux jest promowanie belgijskich i luksemburskich inwestycji oraz eksportu do Polski, a także wspieranie współpracy polskich firm z belgijskimi i luksemburskimi.

Bepolux - The Belgian - Luxembourg - Polish Chamber of Commerce

Przyznając nagrodę, jury wzięło pod uwagę istotne innowacje technologiczne firmy Vlassenroot, import know-how do Polski i wkład w modernizację polskiego przemysłu oraz to, że firma zainwestowała we własną szkołę techniczną, która jest otwarta dla osób trzecich i angażuje się we współpracę z miejscowym uniwersytetem, powstanie ważnego bezpośredniego zatrudnienia mającego wielkie znaczenie dla przekształcenia gospodarczego i rozwoju społecznego w regionie, poprawę wyników firmy, znaczący wkład w polski eksport, a tym samym w polską gospodarkę. Będąc światowym liderem w swojej branży produkcyjnej, Vlassenroot Polska ma ogromny wkład w międzynarodową rozpoznawalność i reputację polskiego przemysłu.

Przewodniczącym jury był baron Bernard Snoy et d'Oppuers, były dyrektor Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Pozostałymi członkami jury byli hrabia Georges Jacobs de Hagen, przewodniczący Bepolux i były przewodniczący Federacji Przedsiębiorstw Belgijskich, Jarosław Bauc (Polska), wiceprzewodniczący zarządu dyrektorów BNP Paribas Polska i były Minister Finansów w Polsce; Paul Peters, szef Bankowości Komercyjnej BNP Paribas Fortis oraz J.M. De Baerdemaeker, dyrektor zarządzający Bepolux pełniący funkcję sekretarza jury.

Pozostali nominowani otrzymali certyfikat doskonałości w sukcesach biznesowych w Polsce:
ANG –LINGA w Olkuszu, CFE Polska w Warszawie, FAST TERMINALS w Szczecinie i GHELAMCO Group w Warszawie.

Niniejsza nagroda jest inicjatywą Bepolux w porozumieniu z BNP Paribas Fortis i została utworzona, aby docenić nadzwyczajne osiągnięcia belgijskich i luksemburskich firm w Polsce. NAGRODA BEPOLUX 2012 zostanie przekazana "Najlepszej Polskiej Firmie w Belgii".